Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Uncategorized @trMart 26, 20240

Yunanistan Golden Visa Şartları Değişti!

Bu blogumuzda bir başka hizmetimiz olan Golden Visa hakkındaki güncellemelerle ilgili olarak sizlerleyiz. Company Global olarak sadece şirket kurulumu konusunda sizlere hizmet vermekle kalmıyor, muhasebeden Golden Visa’ya kadar çeşitli alanlarda hizmetimizle yanınızda olmaya devam ediyoruz. Bugün de Yunanistan için verdiğimiz Golden Visa hizmetimizde oluşan güncellemelerden ve Golden Visa’nın ne olduğundan bahsedeceğiz.

 

Golden Visa yatırım yapılması yoluyla oturum izni kazanılmasıyla bilinen, AB Vatandaşı olmayanlar için tasarlanmış bir yatırım programıdır. 2013 yılında başlamış olan Yunanistan Golden Visa programı, belirli yatırımlar karşılığında beş yıl boyunca oturma izni alınmasını sağlar. Başvuru sahipleri aynı zamanda Avrupa Schengen vize bölgesinde de ücretsiz seyahat hakkı kazanırlar. Başvuru sahibinin aile üyeleri de kendisinin kazandığı fırsatlardan yararlanma hakkına sahip olurlar.

 

Yunanistan ise hem kendine has özellikleriyle hem de ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığıyla Golden Visa fırsatları arasında dikkat çeken bir seçenek olarak kendisi gösterir. Tipik bir Akdeniz ülkesi olan Yunanistan, 1981 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesidir. Aynı zamanda 2000’den beri Schengen bölgesine üye olan Yunanistan, 2001 yılından beri de Euro bölgesine üyeliğini sürdürmektedir. Avrupa’daki en avantajlı fiyata sahip olan Yunanistan Golden Visa, Yunanistan pasaportunun dünyanın en güçlü 6. pasaportu olmasıyla da öne çıkar.

 

Bugün asıl sizlerle paylaşmak istediğimiz konu ise, Yunanistan’ın Golden Visa şartlarında yaptığı son güncellemeler. Yunanistan Maliye Bakanının yaptığı açıklamalara göre yeni yürürlüğe konulacak şartlar:

  • Attika Bölgesi, Selanik, Mikonos ve Santorini bölge birimleri ve nüfusu 3.100’den fazla olan adalar için, edinim anındaki gayrimenkulün değerinin en az 800.000 euro olması kararlaştırılmıştır.
  • Ülkenin diğer bölgeleri için, edinim sırasındaki gayrimenkul değeri en az 400.000 Euro olarak belirlendi.
  • Yatırımın minimum 120 metrekare yüzey alanına sahip tek bir mülkte yapılması şart kılındı.

Şeklinde belirlendi.

 

Yunanistan Golden Visa’nın fırsat ve avantajları yalnızca bunlarla sınırlı değil! Daha fazlasını öğrenmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğer siz de Yunanistan Golden Visa avantajlarını değerlendirmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek bir an önce işlemlere başlayabilirsiniz.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *