Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sanal Ofis Hakkında Merak Edilenler

Sanal ofis, gerçek bir ofis gibi çalışır, ancak fiziksel alan ve ekipman içermez. Çalışanlar, e-posta, cep telefonu, bilgisayar, sesli posta sistemi, faks makinesi ve sesli/görüntülü konferans gibi taşınabilir ağ kaynakları aracılığıyla başkalarıyla iletişim kurar. Bu araçlarla donatılmış çalışanlar işlerini ev, araç, restoran, hava alanı, müşteri ofisleri vb. herhangi bir yerden yürütebilir.

  1. Sanal Ofis Nasıl Kurulur?

Sanal ofis kurma sürecinde öncelikli olarak yapmanız gereken şey bu hizmeti sağlayan bir şirket ile gerekli olan anlaşmaların yapılmasıdır. Şirketlerin hangi hizmetleri sunduğu ve hizmet bedeli hakkındaki bilgiler farklılık gösterebilmektedir. Sanal ofis kurulumu için anlaştığınız şirket ile bu konular hakkında bir anlaşmaya vardıktan sonra sunulan tüm hizmetleri ve adresinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

  1. Sanal Ofis Yasal mı?

Sanal ofisin bu kadar kolay kurulabiliyor olması akıllara yasal değil mi sorusunu getirebilir. Size sanal ofis hizmetini sunan şirket ile yapmış olduğunuz resmi anlaşmalar doğrultusunda açılan sanal ofisiniz tamamen yasaldır. Burada önemli olan kısım, bir iş yeri adresi ve iletişim kanallarına sahip olmanızdır. Bunun sebebi ise devletin bu bağlantılar üzerinden size ulaşabilmeleridir.

  1. Sanal Ofis ile Hangi Tür Şirketler Açılabilir?

Tamamen yasal olan sanal ofislerde şirket türleri fiziki bir ofiste kuracağınız şirket türlerinden farklı değildir. Tüm şirket türleri için herhangi bir engel bulunmamaktır. Dolayısıyla şirketiniz; şahıs, anonim ya da limited şirket olabilir.

  1. Sanal Ofis Fiziksel Ofis İmkânı Tanır mı?

Sanal ofis hizmeti sunan neredeyse tüm şirketler aynı zamanda toplantı salonları, çalışma alanları, atölye gibi ihtiyaç duyabileceğiniz fiziki alanları da sunar. Dolayısıyla ihtiyacınız olduğunda müşteri ile toplantınızı fiziki bir toplantı odasında gerçekleştirebilir ya da ekibinizden birkaç kişi ile çalışacağınız bir çalışma odasına sahip olabilirsiniz.

  1. Sanal Ofis Sözleşme Süresi Ne Kadardır?

Sanal ofis, fiziki ofislerin aksine uzun süreli sözleşme sürelerine sahip değildir. Belirli bir süresi yoktur. Sanal ofis sözleşmeleri yıllık, aylık ya da geçici (belirli bir zaman aralığı) olarak yapılabilir. Aynı zamanda süresiz sözleşme imkânı da tanımaktadır. Bunun için ise yapılan sözleşme maddelerinde belirtilmesi yeterli olacaktır.

  1. Sanal Ofis Sözleşmemi Nasıl İptal Ederim?

Sanal ofis sözleşmesinin iptal edilmesi için şartlar şirkete göre değişim göstermektedir. Sanal ofis hizmeti almaya karar verdiğiniz şirket ile hizmet ve fiyat anlaşmasından sonra iptal durumunda sürecin nasıl işleyeceği konusunda bilgi almanız sonraki süreçler için faydalı olacaktır. Genellikle iptal işlemleri hizmet aldığınız şirketin internet sitesinden yapılabilmektedir. Ayrıca iptal işleminden 1 ay önce haber vermeniz durumunda çoğu şirket hiçbir sorun çıkarmadan yardımcı olmaktadır.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *