Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
E-TicaretMart 31, 20230

Amazon’da Başarıyla Nasıl Satış Yapılır?

Hem satıcılar hem de müşteriler arasındaki en popüler e-ticaret sitelerinden olan Amazon’da satışlarınızı ve karınızı artırmanıza yardımcı olacak ipuçlarını sizler için paylaşıyoruz.

 

  1. Amazon SEO’nuzu geliştirin

Amazon’u bir arama motoru olarak düşünün ve çevrimiçi satışa nasıl stratejik olarak yaklaşacağınız konusunda daha iyi bir fikriniz olsun.

Amazon’un arama motoru algoritmasının ayrıntılarını öğrenin ve arama terimlerinizi, anahtar kelimelerinizi ve metin yazarlığınızı doğru bir şekilde uygulayarak daha iyi bir konumda olun.

  1. Ürünlerinizi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın

Rakiplerinize göre ürünleriniz pahalıysa, çok fazla satış yapmanız pek olası değildir. Çok düşük fiyata satıyorsanız da fazla kar elde edemezsiniz. Burada önemli nokta, bu ikisi arasındaki tatlı noktayı bulmaktır.

Büyük bir envanteriniz varsa, manuel olarak yeniden fiyatlandırma yapmak zor olabilir. Bu nedenle zaman kazanmak için yeniden fiyatlandırma yazılımlarını kullanmak isteyebilirsiniz.

  1. Doğru fiyatlandırma stratejisini seçin

Genel olarak, herhangi bir Fulfilled by Merchant (FBM) satıcısından %10 daha pahalı olmak istemezsiniz veya en ucuz satıcıdan birkaç kuruştan daha az olmak istemezsiniz.

Pazarlama stratejinizi yeniden ölçeklendirmek, çoğu zaman fiyatlarınızı düşürmeye devam etmekten daha iyi bir fikirdir.

  1. En karlı ürünlerinizi belirleyin

Satış oranı, kar marjları ve fiyat trendlerine bakarak karlı ürünlerinizi belirlemek için satış raporlarınızı analiz edin ve ardından yatırım getirinizi maksimize etmeye devam edin.

  1. Siparişleri doğru şekilde gönderin

Zor kısmı tamamlayıp bir satış elde ettikten sonra, topu düşürmemeniz önemlidir. Tüm sipariş bilgilerinin doğru olduğundan emin olun, ürünlerinizi uygun şekilde paketleyin ve verilen adrese gönderin. Fulfillment by Amazon’u kullanırsanız, öğelerinizi yalnızca doğrudan Amazon’a göndermeniz gerekir ve iadeler de dahil olmak üzere gerisini onlar halleder.

  1. Küresel Olun

Dünyanın her yerinde insanlar her türlü alışveriş ihtiyacını karşılamak için Amazon’a yöneliyor. Uluslararası satış yapmak, tüketici tabanınızı ve satışlarınızı önemli ölçüde artırabilir.

Başlamak için Amazon Global Satış’a kaydolabilirsiniz. Program, Amazon ürün listelemelerinizi halihazırda Amazon’da alışveriş yapan uluslararası tüketicilere açar. Hangi bölgelerin en çok talebi sağladığına dair harika bir fikir edinecek ve ürünlerinizi ağırlıklı olarak hangi ülkelerin satın aldığını görebileceksiniz.

Uluslararası satış yapmayı düşünüyorsanız, Amazon FBA programına kaydolmak da harika bir fikirdir. Bu program, ürünlerinizin Amazon’un dünya çapındaki birçok merkezi aracılığıyla yerine getirilmesi için uluslararası tüketiciler tarafından Amazon’dan satın alınmasına olanak tanır. Tıpkı FBA’nın yurt içi siparişler için yaptığı gibi çalışır ve size değerli zamanınızdan ve yurt dışına gönderim zahmetinden tasarruf sağlayabilir.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *