Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dubai’de İş Kurmak İçin En Popüler Sektörler Nelerdir?

Dubai’de kendi işini kurmak isteyen bir girişimciyseniz, Dubai’de ortaya çıkan en iyi 6 iş fırsatının bir özetini burada bulabilirsiniz.

 

1. İthalat ve İhracat

Dubai’de ithalat ve ihracat işi en kazançlı sektörlerdendir. Dubai’nin merkezi konumu ve ekonomik çeşitliliği göz önüne alındığında, Dubai’de uluslararası bir ticaret işine başlamak, genişleme fırsatları ve karlılık açısından ödüllendirici olabilir.

 

2. Sağlık

Covid-19 sayısız zorluk getirirken, Dubai’nin sağlık teknolojisi sektöründe yeni fırsatları da ortaya çıkardı. BAE, sağlık sektörünün yakın zamanda büyük kazançlar elde etmesini bekliyor. Sağlık sektörü yatırımcılarının Dubai pazarına girerken potansiyel olarak göz önünde bulundurabilecekleri üç ana alan vardır:

  • Sağlık Teknolojisi İnovasyonu
  • Sağlık Turizmi
  • Artan Yerel Talep

 

3. Emlak

Dünyanın en büyük göçmen merkezlerinden biri olarak bilinen Dubai’nin nüfusunun %70’i yabancılardan oluşuyor. Geçtiğimiz yıllarda rekor kırarak 16 milyondan fazla turisti olan Dubai, dünyanın en çok ziyaret edilen dördüncü şehri sıralamasını koruyarak Dubai’deki emlak piyasasını çok kazançlı kılıyor. Dubai’deki emlak piyasası, emlak geliştirme, emlak yönetimi ve aracılık dahil olmak üzere çok çeşitli fırsatlara sahiptir.

 

4. Bilgi Teknolojisi

Dubai hükümeti, dünyanın en akıllı şehri olma çabasıyla teknoloji inovasyonunu teşvik etmek ve teknoloji girişimcilerini çekmek için politikalar ve girişimler uygulamaya devam ederken, Dubai uluslararası teknoloji tabanlı işletmeler için bir mıknatıs haline geldi.

 

5. Turizm

Dubai, dünyanın en iyi turizm merkezlerinden biridir. Emlak sektöründe açıklandığı gibi rekor turist ziyaretleri ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olmuştur. Bu nedenle eğer büyük bir bütçeniz var ve hızla kar etmek istiyorsanız turizm sektörü sizin için mantıklı olacaktır.

 

6. E-Ticaret

Dubai’nin akıllı hükümet girişimlerini ve programlarını benimsemesi, şehrin e-ticaret sektörünün büyümesinde çok önemli bir rol oynamıştır. İyileştirilmiş lojistik, dijital ödemelere güven ve artan güvenlik, Dubai’deki e-ticaret endüstrisinin gelişmesine yardımcı olan katkıda bulunan faktörlerdir. En iyi yanı ise hedeflenecek bir sürü müşteri olmasıdır. Dubai’de e-ticaret işletmenizi kurup ardından düşük vergi kanunlarından yararlanırken uzaktan başka bir yerden işletmeniz bile mümkündür.

 

Company Global ile Dubai’de Şirket Kurma Fırsatını Kaçırmayın!

Siz de bir girişimci olarak Dubai’nin faydalarla dolu ekonomik ortamından yararlanmak istereniz Company Global danışmanlarıyla iletişime geçerek Dubai’de şirketinizi hemen kurun! Dubai’de şirket kuruluşu süreçleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere web sitemiz üzerinden veya telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *

WhatsApp