Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Şirket KurmaMayıs 2, 20240

Dubai Entegre Ekonomik Bölgelerin 3 Yıllık Stratejisi

Dubai: 21.yy’ın yatırım konusunda en çok dikkat çeken ve talep gören ülkelerinden bir tanesi. Özellikle son yıllarda Dubai’ye karşı girişimciler ve yatırımcılar tarafından artış gösteren talebi, rakamlarla da gösterebilmek mümkün hale geldi. Bu kadar dikkat çeken bu ülkede, yasal şartlara ve fırsatlara hakim olmakta en önemli konuların başında geliyor. Şart ve fırsatları daha iyi bilerek işinizin potansiyelini ve büyüme hızını artırabilirsiniz. Bugünse yine şartlara daha fazla hakim olabilmek için Dubai Entegre Ekonomik Kurumdan ve yeni açıklanan stratejilerinden bahsedeceğiz.

 

Bu stratejinin geliştirilmesinde temel olarak mükemmellik, büyüme ve zenginleşme prensipleri temel alındı. 2024-2026 yılı için planlanmış olan bu stratejiye Dubai Entegre Ekonomik Bölgeler Kurumu (DIEZ)Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum onayını verdi. Bu planın Dubai’nin güçlü olan stratejik ve ekonomi konumlarını artarak daha da başarılı bir hale getirmesi öngörülüyor.

 

Dubai Entregre Ekonomik Kurumunun en önemli beklentilerinden bir tanesinin ise ekonomik büyümenin desteklemesinde kritik bir rol oynaması olduğu belirtiliyor. DIEZ’in D33 Ekonomik Gündeminin sürdürülebilirlik, canlı bir pazar yaratma ve geleceğe uygun girişimci ve iş dostu bir ortam yaratma hedefleriyle paralel yönde ilerlemesi ve farklı sektörlerdeki değişimlere ve trendlere uyum sağlaması bekleniyor.

 

DIEZ’i tanımlayan diğer prensip ve hedefler bütününü ise “sonsuz ekonomik fırsatlardan oluşan yeni bir dünya yaratma” hedefi ışığında aşağıdaki maddeler oluşturuyor:

 

  • Beraberlik
  • Fark Yaratma Arzusu
  • Daha Yakın ve Verimli İlişkiler Kurma
  • Müşteri Başarısı
  • İleri Görüşlü ve Yenilikçi Bir Vizyon

 

Dubai hakkında iş kurmadan önce bilmeniz gereken onlarca özel şart, madde ve fırsat bulunuyor. Bunları bilerek yola çıkmak sizi işinizde ve diğer girişimcilerle olan rekabetinizde bir adım öne taşıyarak başarınızı kolayca artırabilir. Dubai’de şirket kurmak hakkında bütün şartları öğrenmek ve kolayca şirketinizi kurmak için Company Global ile iletişime geçin!

 

 

 

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *