Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Gerekli BilgilerHaziran 4, 20240

Avrupa Ortak Pazarı 2024 Yılında Yeşil ve Dijital Hedefleri Esas Alıyor

Company Global olarak şirket kurma hizmeti verdiğimiz Hollanda, Almanya, Estonya ve Malta gibi ülkeleriyle AB ekonomik yönden son derece işlevli ve büyük bir örgütlenme olarak önümüze çıkıyor. Bu ekonomik birliğin sağladığı avantajlar içinde olan devletlerin çıkarlarını olumlu yönde artırırken aynı zamanda bu ülkelerde iş yapmak isteyen kişilerin işine yarayacak avantajlar da barındırıyor.

Bugün ise AB ekonomisine kaynak sağlayan Avrupa Tek Pazarının 2024 politikaları üzerine konuşacağız. Avrupa Tek Pazarı AB içinde kaynakların ve hizmetlerin etkili ve serbest dolaşımını gerçekleştirmek amacıyla 1933 yılında kurulmuştur.  27 AB ülkesini içeren bu Pazar, 440 milyon kişiden fazla tüketicisiyle dünyanın en büyük pazarı olarak öne çıkmaktadır.

Avrupa Birliği Tek Pazarı AB ekonomisinin tedariğini sağlarken, tüketicilerden gelen taleplere inovatif bir şekilde cevap verme görevini de kuruluşundan bu yana üstlenmektedir.

Avrupa Komisyonunun yayınladığı 2024 Tek Pazar ve Rekabet Edilebilirlik raporunda, Avrupa Tek Pazarının 2024 yılı hedef ve ana başlıkları belirlenmiştir.  Bu raporda Avrupa Birliği Tek Pazarının ana gündemini oluşturan 9 adet madde belirtilmiştir. Bu maddeler:

  • Kamu Yatırımları ve Altyapı
  • Enerji
  • Eğitim ve Yetenekler
  • Araştırma ve İnovasyon
  • Döngüsellik
  • Özel Sermaye Erişimi
  • Tek Pazarın İşleyişi
  • Ticaret ve Açık Stratejik Özerklik
  • Dijitalleşme

olarak belirlenmiştir.

 

Avrupa Birliği Tek Pazarının öncelikleri arasında en önemli noktalardan birisini de dijital ve yeşil dönüşüme verilen önceliktir. Bu durum oluşumlar ve hükümetler tarafından dijital yöntemler belirlenirken, aynı zamanda bu yöntemlerin sürdürülebilir bir kimliğe sahip olmasını öngörmekte ve desteklemektedir.  AB’nin kaliteli altyapısı ve temiz teknoloji birikiminin bu dijital ve yeşil hedefleri destekleyeceğini söylemek yanlış olmaz.

Bugün sizlere Avrupa Tek Pazarından ve 2024 için belirlemiş oldukları hedeflerden bahsettik ve AB’nin fırsatlarla dolu niteliğini, dijital ve sürdürülebilir bir çerçeveye taşımaya kararlı olduğunu gördük. Siz de bir an önce AB içindeki Hollanda, Almanya, Estonya ve Malta’da bu fırsatları değerlendirerek işinizi globale taşımak için bizimle iletişime geçebilir ve kısa sürede şirketinizi kurabilirsiniz.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *