Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Şirket KurmaHaziran 6, 20230

İngiltere’de Şirket Kurmak: Maliyet, Şartlar ve Avantajlar

İngiltere’de bir şirket kurmak istediğinizde bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi lazımdır. Öncelikli olarak şirketin ismini ve faaliyet ayrıntılarını içeren bir belge hazırlanması gerekmektedir. Ardından şirket sahibinin pasaport bilgileri ve yine şirket sahibinin adına düzenlenmiş bir fatura örneği İngiltere’de şirket kurulumu sürecine başlamak için yeterli olacaktır.

İngiltere’de Şirket Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Uluslararası ticaretin merkezi olan ve Dünya ekonomisine yön veren ülkelerden biri olan İngiltere’de şirket kurmanın birçok avantajı vardır. Bunlar:

  1. İngiltere diğer ülkeler arasında en yüksek iş yapma kolaylığına sahip olan ülkedir. Tüm iş bölümlerinde çeşitli fırsatları mevcuttur. Ayrıca diğer ülkelerle karşılaştırma yapıldığında karşılaşabileceğiniz kısıtlamalar daha düşüktür. Dolayısıyla yeni bir projenin başlatılması ve yürütülmesi daha kolaydır.
  2. Diğer ülkelerle karşılaştırma yapıldığında vergi konusunda da İngiltere önde gelen ülkelerdendir. Dolayısıyla oldukça basit bir vergi sistemi vardır.
  3. İngiltere’de şirket kurulumu yapıldığı andan itibaren Türkiye’de kullanılmayan PayPal gibi hesaplara erişiminiz olur ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.
  4. İngiltere, birçok nitelikli işçiye sahip olmanın yanı sıra, işgücü maliyetleri düşüktür. Ayrıca çalışanları korumak için tasarlanmış düzenlemelerle esnek bir pazara sahiptir.
  5. Herhangi bir ülkede işletmenizin büyümesi için güçlü bir altyapı önemlidir. İngiltere’de enerji, ulaşım, atık yönetimi ve telekomünikasyon gibi alanlarda altyapı iyileştirmeleri devam etmektedir. Bölgenin sürdürülebilir değişime ve olumlu gelişmelere odaklanması, başarılı ticari operasyonlar için sağlam bir temel oluşturulmasını sağlıyor.
  6. İngiltere vergi, finans ve hukuk gibi sektörlerde kendi ihtiyaçlarına göre kendi düzenlemelerini oluşturmakta özgürdür. Anlaşmalar ülke bazında değişiklik gösterse de İngiltere’nin artan işletmenizin büyümesi için büyük bir fırsat sağlar.
  7. İngiltere’de limited şirket açmak için asgari bir sermaye şartı aranmaz. Dolayısıyla İngiltere’de şirket kurmak daha avantajlı olacaktır.
  8. Türkiye, Almanya, Hollanda gibi daha birçok ülke ile arasındaki çifte vergi anlaşması ile yatırımcılara yüksek miktarda avantaj sağlar.
  9. İngiltere’de şirket kurmanın size sağlayacağı avantajlardan sonuncusu ise kurumlar vergisi oranının %19 olmasıdır

Company Global ile İngiltere Şirketinizi Kurun!

Company Global’in uzman kadrosu ile İngiltere’de şirket kurulumu süreçlerini keyifle geçirin. Size uygun çözümleri ile tüm süreci sizin yerinize yöneten Company Global, üstelik tüm bunları 2 iş günü gibi kısa bir sürede yapıyor. Ayrıca Company Global’in İngiltere paketlerinde ihtiyacınıza yönelik seçebileceğiniz ekstra hizmetleri de mevcuttur. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *