Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İngiltere’de İş Kurarken Bilmeniz Gereken Temel Maliyetler

İngiltere’de şirket kurmak isteyenler için bazı temel maliyetler ortaya çıkmaktadır. Şirket kurabilmek için karşınıza çıkabilecek maliyetlerden bazılarını sizler için listeledik.

Hukuk ve iş danışmanlığı

Pek çok yeni işletme sahibi, girişimlerine başlamadan önce herhangi bir profesyonel tavsiyeye ihtiyaç duymaz, ancak bir girişimin planlama aşamaları muhtemelen en önemli aşamadır. Örneğin, yasal ve finansal modelinizi seçmek için profesyonel tavsiye almanıza yardımcı olabilir.

Pek çok avukat ve muhasebeci, özellikle düzenli bir müvekkil olmaya devam edeceğinizi düşünürlerse, ilk danışmanlığı ücretsiz olarak verecektir.

İşletme finansmanınızın özellikle karmaşık olacağını düşünüyorsanız, tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda onlara danışabilmeniz için bir muhasebeciye ücret ödemeyi düşünebilirsiniz.

Şirket kuruluşu

Koşullarınıza bağlı olarak bir limited şirket kurmayı seçebilirsiniz.

Bunu doğrudan Companies House aracılığıyla yapmak nispeten ucuz olsa da, çoğu kişi evrakları tamamlamak için bir aracı firma kullanmayı tercih ediyor.

İş yerleri

Evden çalışmayı planlamıyorsanız, iş yeri bulmanız gerekecektir. Nispeten az sayıda işletme kendi mülküne sahiptir, bunun yerine çoğu kişi, ticari bir ev sahibinden kiralar.

Birçok ticari kiralama, özellikle perakende satış yerleri için olanlar, aylık yerine üç ayda bir çalışır. Bu, her ay daha küçük bir fatura yerine her üç ayda bir yüksek faturalarla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelebilir. Bu da, perakende işletmelerinin finansal zorluklarla karşılaşmasının ana nedenlerinden biri olabilir. Bu nedenle mağaza kurmadan önce bunun için plan yaptığınızdan emin olun.

Perakende satış yerleri yerine ofis alanına ihtiyacınız varsa, hazır ofis kiralamayı düşünebilirsiniz. Bunlar size çok daha fazla özgürlük, daha kısa sözleşmeler, ölçeklenebilirlik ve aylık ödeme fırsatı sunar.

Evden çalışmayı seçseniz bile, yine de kurulum maliyetleri olacaktır. Ofis mobilyaları ve bilgisayar ekipmanı satın almanız gerekecek ve sürekli evde olmak aylık faturalarınızı artıracaktır.

Stok, alet ve ekipman

Bir perakende işine başlıyorsanız, stok muhtemelen en büyük giderlerinizden biri olacaktır.

Tedarikçiler size çoğunlukla 30 günlük veya bazı durumlarda daha fazla kredi sunacaktır. İşe başladığınız ilk aydaki nakit akışı sorunlarını hafifletmeye yardımcı olması için bundan yararlanabilirsiniz.

Kredi sürenizden en iyi şekilde yararlanmak için hisse senedi satın almayı mümkün olduğunca erteleyebilirsiniz.

Hisse senedine harcadığınız miktar, işinizin niteliğine bağlı olacaktır. Ancak faaliyet gösterdiğiniz sektör ne olursa olsun, tedarikçilerden en iyi teklifi aldığınızdan emin olun.

Araçlar ve ekipman, işinizi yapmak için en önemli konumda olacağı için büyük bir ön masraf olabilir.

Pazarlama

Yeni bir iş kuracağınız için pazarlama, bir başka büyük harcamaya sebep olabilir. Yeni girişiminizin başarılı olduğundan ve müşterileri elinizde tuttuğunuzdan emin olmak için, insanların işletmeniz ve sundukları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.

Yaptığınız pazarlama türüne göre maliyeti değişiklik gösterebilir. Arama motoru sonuçlarında iyi bir konumda olduğunuzdan emin olmak için web sitenizi optimize etmek, düşük maliyetli ancak oldukça etkili bir potansiyel müşteri oluşturma yöntemidir.

Çok fazla işletme, pazarlamaya yeterince bütçe ayırmaz. Fakat pazarlama harcamalarınızı kesmeden önce işletmeniz için çok önemli olduğunu unutmayın.

İş sigortası

Çoğu işletme, faaliyete başladıkları günden itibaren sigortaya ihtiyaç duyacaktır. Eğer sigortanız yoksa ve bir şeyler ters giderse büyük finansal harcamaları riske atmış olursunuz. İşletme sigortasının pahalı olmasına gerek yoktur, ancak işletmeniz için doğru türde teminatlar almanız önemlidir.

Göz önünde bulundurulması gereken başlıca sigortalar, mali sorumluluk sigortası, mesleki sorumluluk sigortası ve işveren sorumluluk sigortasıdır.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *