Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Uncategorized @trŞubat 1, 20240

İngiltere’de Güncel Fırsatlar ve KDV Rakamları

Dünya ekonomisinin önemli merkezlerinden birisi olan İngiltere, şirket kurmak için güvenli bir seçenek olma adayları arasında güçlü bir konuma sahip. Ekonomik gücü, köklü ve gelişmiş eğitim sistemi ve gelişmiş altyapısı ile yatırımcıların yegane seçeneği olarak öne çıkmakta. Ayrıca İngiltere kendisine özgü şart ve kanunlarıyla yatırımcılara çeşitli avantajlar sağlamakta. Hadi gelin bunlara birlikte göz atalım.

 

İngiltere’nin yatırımcılar açısından en büyük avantajı akla geleceği üzere global olarak önemli bir ticaret noktası olması ve dikkatleri devamlı olarak üzerine çekiyor olmasıdır. Bu durum işinizin daha yüksek kâr elde edebilme potansiyelinin bulunduğu ve işinizi üst seviye taşımak için daha büyük fırsatlar elde edebileceğiniz anlamına gelmekte.

 

Bir diğer elde edebileceğiniz avantaj ise VAT(KDV) muafiyeti. İngiltere’de şirket kuran işletmelerin 85.000 sterline kadar VAT(KDV) muafiyetinden yararlanma şansı bulunuyor. Bu vergi muafiyeti şansıyla mali açıdan daha rahat hissederek ve büyük bir destekle işe başlayabilirsiniz.

 

İngiltere’de vergi düzenlemeleri ise küçük şirketlerin piyasa yok olmamasına yardımcı olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu düzenlemelerdeki amaç ise küçük şirketleri büyük şirketlere ezdirmemektir ve aradaki rekabet bu şekilde sağlanır. Bu amaçlarla düzenlenen vergi prosedürleri basit ve anlaşılır bir sisteme dahil olurlar. 85.000 sterlinden daha az iç satış rakamlarına sahip olan şirketler VAT(KDV) ödemekten muaf olma hakkına sahip olur. İngiltere içi satışlarda %20 olan VAT(KDV) oranı yurt dışı satışlarda %0 olarak alınır.

 

İngiltere’de şirketinizi açtığınız andan itibaren Türkiye’de ulaşamayacağınız PayPal, Stripe gibi uluslararası ödeme platformlarına erişme şansınız bulunur. Bu şekilde global çapta ticaret ve ödeme seçenekleriyle elinizi güçlendirme şansınız artar.

 

Yakın zamanda değişen ve yine yatırımcılar için önem taşıyan bir husus ise kurumlar vergisidir. Yapılan düzenleme öncesinde 50.000 pounda kadar %19 oranında, 50.000 poundun üstündeki rakamlarda ise %25 olarak alınmaktaydı. Yeni düzenlemeyle birlikte 50.000 pounda kadar %19, 50.000 ile 250.000 pound arasından %25 oranında, 250.000 poundun yukarısına ise %26 oranında olacak şekilde düzenlendi.

 

AB’den ayrılmasına rağmen dikkate değer ve önemli fırsatlar sunmaya devam eden İngiltere şirketinizi kurabileceğiniz önemli ve güçlü bir seçenek olarak kalmaya devam ediyor. Özel vergi fırsatları, köklü mali ve ticari geçmişi ve diğer ülkelerle kurduğu önemli bağlar aracılığıyla sizlere farklı fırsatlar sunarak kârlı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Eğer siz de bu fırsatları değerlendirmek isterseniz bizlerle iletişime geçerek Company Global’in sizlere verdiği profesyonel destekle vergi, muhasebe, hesap açılımı, gibi kapsamlı hizmetlere ulaşabilir ve İngiltere’de iş kurma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *

WhatsApp
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim ?