Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Uncategorized @trŞubat 29, 20240

Hollanda’da Ticaret Rakamları ve Fırsatlar

Bireysel ve ticari avantajların ülkesi olan Hollanda, iş kurma konusunda sizlere AB’deki özel konumu ve dünyadaki ticari konumuyla güçlü bir seçenek oluşturuyor.  Üst düzey inovasyonun olduğu Hollanda, büyük yatırımcılarla iş birliği yapmanıza ve kapsamlı ticari faaliyette bulunmanıza elverişli şartlarıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda AB dışı satışlarda %0 KDV oranı, işinizi büyütürken önemli bir avantaj sağlıyor.

Dünyanın en büyük 6. ihracatçısı olan Hollanda ticaretteki gücünü aynı şekilde rakamlara da yansıtmakta. Bu durumda küresel ölçekte iş yapmak isteyen yatırımcılar için Hollanda’yı güçlü seçeneklerin başına koymaktadır.  Küresel olarak çekiciliğinin yanında Avrupa ülkelerine yapılacak dağıtımlarda da bir merkez görevi görmesi değerini artırır.

Hollanda’da tek sahipli ve 1 euro sermaye ile kurulabilen bir şirket olan BV türü şirketler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tür şirketleri kurmak için belirli bir ortak sayısı veya sermaye zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu şirket türüyle Hollanda vatandaşlığına sahip olmanız gerekmeden, şirket kurabilir, avantaj, fırsat ve kardan yararlanma şansını elde edebilirsiniz.

Hollanda hakkında sizlere bahsettiğimiz avantajlar, rakamlarda da kendilerini aynı şekilde göstermekte.  2022 yılında Hollanda mallarının ihracatı bir önceki yıla göre %30,4 artış göstererek 731,4 Milyar Euro oldu. İhracat hacmi de bir önceki seneye göre %2,3 artış gösterdi. Bu Hollanda’da ihracat fiyatlarının önemli bir artış gösterdiğine işaret ediyor. Aynı zamanda Hollanda’nın yeniden ihracat değer 2022’de daha hızlı bir artış gösterdi. Bunun sebebinin mineral yakıtlarının yeniden ihracatında yaşanan büyük artış olduğu düşünülmekte.

Hollanda’nın ihracat oranının %55’i ise 5 ülkeye yapıldı. Bu ülkeler Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, ABD ve Almanya olarak sıralanmakta. Özellikle Almanya her kategoride başlıca ihracat rotası olarak, ülkenin en büyük ticaret ortağı olarak kendisini öne çıkartıyor. Hollanda’nın üretkenliğini ise ihraç edilen ulaşım sektörü mallarının üçte ikisinin yurt içi ihracatlarından oluşmasıyla görebiliyoruz. Ayrıca ihraç edilen kimyasal ürünlerin, mineral yakıtların, gıda ve içeceklerin yarısından fazlasının yurt içinde üretiliyor olması da ülkenin üretkenliğini gözler önüne seriyor. Diğer AB ülkelerine yapılan ihracatların çoğunluğunu yeniden ihracat malları oluştururken, İngiltere, ABD, Çin, Tayvan ve Güney Kore gibi ülkelere ihraç edilen malların büyük çoğunluğunu yurt içinde üretilen mallar oluşturmakta. İhraç mallarının başını petrol ürünleri çekerken, bu alanı doğalgaz, telefon ve dijital cihazlar takip etmekte.

Hollanda sadece istatistiklerle değil, rakamlarla da bu konudaki öncülüğünü gösteriyor. Dünya ihracatının %3.1’ini gerçekleştirerek dünyanın en büyük 6. İhracatçısı olmaları, nüfusuna göre büyük bir başarı olarak öne çıkarak Hollanda’nın üretim gücünü gözler önüne seriyor.

Fırsatlarının gelişmişliği istatistikler ve rakamlarla kanıtlanan Hollanda yatırımlarınız için güvenli bir seçenek.  Eğer ekonomik ve ticari gücü kanıtlanmış bir ülkede şirketinizi kurarak başarıyı kolay yoldan yakalamak istiyorsanız Hollanda seçeneğini kesinlikle gözden geçirmelisiniz! Hollanda’da iş kurma fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak ve şirket kurma süreciniz sonunda ihtiyacınız olan her türlü destek için Company Global ile iletişime geçebilirsiniz!

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *