Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Gerekli BilgilerMayıs 2, 20240

Dubai Birleşik Lisansı Uygulaması Başlatıldı!

Dubai artış gösteren ekonomik ve ticari hareketliliğini sürekli yenilenen anlaşma, kanun ve fırsatlarıyla perçinliyor. Bu düzenlemelerle hem ülke için en iyisini elde etmeye çalışırken hem de yatırımcılar için en avantajlı fırsatları yaratmaya çalışıyor. Bu fırsatları ve düzenlemeleri bilerek şirketinizi kurmak için bir yola çıkmak sizi en verimli sonuca kolay yoldan götürecek. Bu sebeple bugün sizlerle Dubai’nin uygulamaya koyduğu Birleşik Lisans Uygulamasını inceleyeceğiz.

 

Birleşik Arap Emirliği, lisans sürecini daha verimli ve kolay bir hale getirmek ve dijitalleşmeyi artırmak için Ekonomi ve Turizm Bakanlığı (DET) öncülüğünde Dubai Birleşik Lisansını (DUL) hayata geçirmeye karar verdi.

 

Anakara veya serbest bölge fark etmeksizin verilecek Dubai Birleşik Lisansı, dijital bir kayıt sistemi sunarak bürokratik işlemlerde rahatlama sağlamayı amaçlıyor. Tutulacak dijital kayıtlar, ekonomi ve veri yönetimi konusunda Dubai’deki tüm bürokratik kurumlar ve ticari işletmeler için ortak bir kaynak sağlanmasına yardımcı olarak işleri kolaylaştıracak.

 

Dubai Birleşik Lisansının, BAE’deki şirket kurulum ve operasyon prosedürlerini daha sade hale getirmesi, verimliliği artırması ve işlem sürelerini düşürmesi bekleniyor. Yetkililer Dubai’nin girişimciler için çekiciliğinin ve ticari rekabet seviyesinin bu atılımla artacağını düşünüyorlar.  İşle alakalı bilgilere daha kolay erişim sağlayacak olması ve şeffaflığı artırması da Dubai Birleşik Lisansını öne çıkartacak olan kilit noktalardan bir tanesi olarak öne çıkıyor.

 

Girişimlerini yapmış olan kişi ve kuruluşlar yetkililerin dikkatli ve yoğun bir araştırma sürecinden geçerek, doğrulama ve tarama aşaması sonrası sisteme kaydedilecekler. Şimdiden 50000 adet verilmiş olan Dubai Birleşik Lisansının, ilerleyen dönemlerde daha da fazla sayıda verilmesi öngörülmekte.

 

Sizlerle Dubai’de yürürlüğe konulacak olan yeni Dubai Birleşik Lisansı hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Önümüzdeki süreçte olacak değişiklikleri ve yeni düzenlemeleri de sizle paylaşmaya ve sizi güncellemeye devam edeceğiz. Dubai’de şirket kurmak hakkında her türlü bilgiyi almak ve şirketinizi güvenle kurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *