Blog

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Şirket KurmaMayıs 23, 20230

Amerika’da Şirket Kurmak İçin En Avantajlı Eyaletler

Amerika, şirket kurmak ve şirketinize çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Amerika, dünya çapında en popüler ülkelerden biri olmakla beraber geniş pazar ve vergi avantajlarıyla tercih edilir. Bireysel ve ticari olarak çeşitli avantaj sağlayan bu ülke, birçok yatırımcı için önemli bir konuma sahiptir. Şirketiniz için avantajlı eyalet seçiminde, işletmenizin büyüklüğü, sektörü ve hedefleri gibi faktörler önemlidir. Ancak doğru eyalet için mutlaka bir danışmanlık hizmetine başvurmanız gerekmektedir.

Amerika’da en avantajlı eyaletler arasında Delaware, Nevada, Texas, Florida ve California yer alır.

Delaware

Amerika’da şirket kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği eyaletlerden biri Delaware’dir. Düşük işletme maliyeti ve düşük vergi oranlarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca Delaware’de kurulan bir şirket, diğer eyaletlerde iş yapmak istediğinde avantajlı bir konuma sahiptir.

Nevada

Yatırımcılar için önemli olan düşük işletme maliyeti, düşük vergi oranları ve sınırsız sorumluluk koruması sunar. Kurumlar vergisi olmaması nedeniyle popüler bir seçenektir. Aynı zamanda şirketlerin gizliliklerini koruyan sıkı gizlilik yasası mevcuttur.

– Texas

Vergi avantajları ve düşük işletme maliyetleriyle beraber yeni işletme sahipleri için birçok hibe ve teşvik sunar.

– Florida

Düşük vergi, sınırsız sorumluluk ve işletme sahiplerine sağladığı mali yardımcılarla öne çıkan Florida’da, yeni yatırımcılar için bolca teşvik politikası uygulanır.

– California

Teknoloji sektörüne yönelik büyük bir pazarı olan bu eyalette, şirket kurulumu biraz pahalı olsa da geniş pazarıyla avantajlı kısma girer.

Share

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *