Portekiz Golden Visa

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png

Portekiz Golden Visa

Yatırım yoluyla oturma izni (ARI) olarak da bilinen Portekiz Golden Visa programı, AB vatandaşı olmayanlar için tasarlanmış bir yatırım programıdır.

Portekiz, programı Ekim 2012’de başlattı. Ana amaç, 2008 ekonomik krizinden sonra ihtiyaç duyulan uluslararası sermayeyi ülkeye çekmekti. Program, bu süreçte 6 milyar Euro’dan fazla yatırım çekerek başarısını kanıtladı. Portekiz, geniş bir sahil şeridi, ılıman iklimi, misafirperver insanları ve lezzetli yemekleriyle keyifli bir yaşam sunuyor. Üstelik birçok Avrupa ülkesinin aksine fiyatlar da oldukça uygundur. Bu özellikler Portekiz’i uluslararası yatırımcılar için yatırım yapmaları ve ülkede yaşama, çalışma ve eğitim hakkı elde etmeleri için çok çekici bir yer haline getiriyor.

Portekiz Golden Visa programı, yalnızca beş yıl içinde Portekiz’de daimî ikamet veya vatandaş olma fırsatı sağlar. Beş yılın sonunda Portekiz vatandaşlığı almaya karar verirseniz Portekiz pasaportu alabilirsiniz. Portekiz pasaportu 188 ülkeye vizeye ihtiyaç duymadan seyahat etmenize olanak sağlar.

Golden Visa başvuru sahiplerinin Portekiz’de yaşama ve çalışma hakları vardır, ancak böyle bir zorunluluk yoktur. Başvuru sahipleri, Avrupa Schengen vize bölgesinde ücretsiz seyahat hakkına sahiptir. Çoğu aile üyesi, ana başvuru sahibi ile birlikte Golden Visa iznini ve tüm avantajlarını alabilir.

Golden Visa ile ilgili kritik bilgiler

Golden Visa yatırım yoluyla alınan ve AB’de vizesiz seyahat imkanı sağlayan bir oturum kartıdır.

Golden Visa ile Portekiz’de istediğiniz kadar yaşayabilir, çalışabilir veya öğrenim görebilirsiniz.

Tek bir yatırım ile eşler aynı anda Golden Visa’ya hak kazanırken 18 yaş altı çocuklar veya belli bir yaşa kadar evli olmayan ve ailesine finansal olarak bağımlı çocuklar ayrıca yatırımcıların ebeveynleri de belli şartlara bağlı olarak sisteme dahil edilebilir.

Kartı yenilemek için yatırımınızı tutmanız, ve yılda ortalama 7 gü Portekiz’de kalmanız yeterlidir.

5 yıl boyunca kartı tuttuktan sonra A2 (başlangıç seviyesi) Portekiz’ce sertifikası ile Portekiz vatandaşlığına başvuru yapabilirsiniz.

Minimum Portekiz’de kalış süresi ile doğrudan vatandaşlığa gidilebilmesi programı Avrupa muadillerine karşı emsalsiz hale getirmektedir.

https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2022/12/man-woman-1-min.png

Hızlı Talep Formu

Sizleri dinliyoruz, ihtiyacınızı analiz ediyoruz. Ardından ihtiyacınıza uygun hizmet için gerekli belgeleri talep edip kurulum işlemlerini tamamlıyoruz