Establishing a Company in Netherlands

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png

Establishing a Company in Netherlands

Hollanda’da şirket kurmak ve iş yapmak hem bireysel hem ticari olarak sizlere çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Hollanda’da şirket kurmak, jeopolitik konumu sebebiyle hem Birleşik Krallık’ta hem de Avrupa’da ticari faaliyette bulunmak oldukça kolaydır. İnovasyonun üst düzeyde olduğu Hollanda’da büyük yatırımcılarla iş birliği yapma imkanı da fazladır.

Aynı zamanda Hollanda’da şirket kurmak, size PayPal ve Stripe gibi birçok platformu kullanma imkanı da sağlayacaktır. Dünyanın en büyük 4. Ve 6. İhracatçısı olan Hollanda dünyada yatırıma ve ticarete en açık ekonomilerden biridir. Küresel ölçekte iş yapmak isteyen girişimcilerin Hollanda, iş kurmak için mutlaka değerlendirmeleri gereken bir ülkedir. Hollanda birçok Avrupa ülkesine yapılacak ticaret için dağıtım merkezi konumundadır. Avrupa Birliği dışı satışlarda %0 KDV oranı uygulaması olması da Hollanda’da şirket kurma konusunda büyük avantaj sağlamaktadır.

Company Global ile Hollanda’da şirket kurmak çok kolay. Company Global, Hollanda’da şirket kuruluşu ve kuruluş sonrası ihtiyaç duyabileceğiniz banka hesap açılışları, muhasebe desteği ve sanal ofis gibi tüm süreçlerde sizin için en uygun çözümleri üretmekte ve sizin yerinize süreci yönetmektedir.

https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2023/01/hollandada-is-kurmak1-company-global.png
https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2023/01/hollandada-is-kurmak2-company-global.png

Can Turkish citizens establish a company in the Netherlands?

Evet, Türkiye vatandaşları Hollanda’da şirket kurabilir. Hollanda’da öne çıkan şirket türü olan Besloten Vennootschap (BV) şeklinde şirket kurmak için ortak sayısı ya da sermaye zorunluluğu yoktur. Tek sahipli ve 1 Euro sermaye ile şirket kuruluşu yapılabilmektedir. Hollanda’da şirket kurulumu için kişinin pasaport kopyası, kurucu ya da ortaklar evli ise eşlerinin pasaport kopyası, ikametgâh belgesi, şirket kuruluşu için vekaletname, yapılacak iş ile ilgili iş planı, şirket isim önerileri gerekmektedir.

Hollanda’da Şirket Kurma Seçenekleri Nelerdir?

Hollanda’da Besloten Vennootschap (B.V.) kurulumu yapılabilmektedir. Hollanda’da şirket kurmak için gerekli evrakların Company Global uzmanları ile paylaşılması yeterlidir. Akabinde Hollanda’da on beş (15) iş günü içerisinde şirket kurma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Hollanda Besloten Vennootschap (B.V.) Şirketi Nedir?

Hollanda Besloten Vennootschap (B.V.) şirketi hissedarların sınırlı sorumluluğuna sahip olduğu bir yapıdır. Hollanda’da ikamet etmeyen hissedarlarının sahip olduğu yatırımlardan elde edilen kar dağıtımlarında vergilerden tasarruf etmelerine olanak tanır. Pasaporta sahip olan her yabancı kişi Hollanda’da oturumu ya da vatandaşlığı gerekmeksizin Hollanda Besloten Vennootschap (B.V.) kurabilir.

Is it possible to start an online company in the Netherlands?

Evet, Company Global ile Hollanda’da online şirket kurmak mümkündür. Hollanda’da online şirket kurmak için gerekli olan evrakları Company Global’e iletmeniz şirket kurulumu için yeterli olacaktır. Hollanda’da şirket kurmak için kurucunun Hollanda’ya gitmesine gerek yoktur.

Hollanda’da Şirket Banka Hesabı Açmak için Ne Gerekir?

Hollanda’da yerel bankadan hesap açmak için vatandaşlık ya da oturum gerekmektedir. Hollanda’da şirket kurulumundan sonra, şirket bilgilerinizle TransferWise üzerinden Hollanda’da online banka hesabı açmanız mümkündür.

Hollanda’da Şirket Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Dünyanın en büyük 4. ihracatçısı ve 6. ihracatçısı olan Hollanda’da şirketinizi kurmanız sizlere hem prestij açısından hem maddi açıdan çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Hollanda dünyada yatırıma ve ticarete en açık ekonomilerden biridir. Küresel ölçekte iş yapmak isteyen girişimcilerin iş kurmak için mutlaka değerlendirmeleri gereken ülkelerden bir tanesidir. Hollanda, birçok Avrupa ülkesine yapılacak ticaret için dağıtım merkezi konumundadır.

Hollanda’da şirket kurmanın size sağlayacağı avantajlar;

İşinizi globale taşımak

■ AB dışı satışlarında %0 KDV avantajı elde edersiniz.
■ Kurumlar Vergisi: 200.000 Euro’ya kadar %19 , 200.000 Euro’nun üzerinde ise %25.8’dir
■ Besloten Vennootschap (BV) şirket kurulumu için ortak sayısı ya da sermaye zorunluluğu yoktur. Tek sahipli ve 1 Euro sermaye ile şirket kuruluşu yapabilirsiniz.
■ AB Merkez Bankası onaylı online banka hesabı açılışı yapabilir ve yatırımlarınızı veya fonlarınızı bu banka hesabında güvenle tutabilirsiniz.

Hollanda’da şirket kurmak için gerekenler ve daha fazlası için Company Global danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2023/01/estonyada-is-kurmak1-company-global.png

Frequently Asked Questions

01
What are the Requirements for Starting a Business in the Netherlands?

Hollanda’da şirket kurmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve pasaportunuzun olması yeterlidir.

02
How Long Does It Take to Establish a Company in the Netherlands?

Company Global sizin adınıza Hollanda’da şirket kurma işlemlerini on beş (15) iş günü içerisinde tamamlamaktadır.

03
How Much Does It Cost to Start a Business in the Netherlands?

Hollanda’da iş kurma maliyeti iş koluna, şirket kurmak istediğiniz şehre ve şirketin büyüklüğüne göre değişmektedir. Hollanda’da şirket kurma maliyetinin haricinde muhasebe ve adli masraflar gibi harcamaları da hesaplamanız gerekmektedir. Company Global danışmanlığında Hollanda’da şirket kurmak için daha fazla para ödemek zorunda kalmazsınız.

04
Are there taxes in the Netherlands? What is the Corporate Taxation System like in the Netherlands?

Hollanda’da şirketinizi kurduktan sonra bilmeniz ve ilgilenmeniz gereken süreçlerden bir tanesi vergilerdir. Hollanda’da vergi oranları işletmelere yönelik avantajlı şekilde düzenlenmiştir. Hollanda’daki işletmeler, AB dışı satışlarda VAT olarak adlandırılan KDV (Katma Değer Vergisi) ödemekten muaftır. Avrupa Birliği içi satışlarda ise %21 KDV oranı uygulanmaktadır. Kurumlar vergisi 200.000 Euro’ya kadar %19 , üzerinde ise %25.8’dir.. Company Global aracılığı ile Hollanda’da şirket kurduğunuzda gümrük ve vergi avantajları hakkında bilgi desteği almanız da mümkündür.

05
Can I open a PayPal account in the Netherlands?

Evet, Hollanda’da şirket kuruluş işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra Paypal hesabı açmanız mümkündür. Ayrıca Hollanda’da şirketiniz için de Paypal Business hesabı açabilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz.

06
Which Visa Must I Obtain to Start a Business in the Netherlands?

Hollanda’da İş Kurmak için vize almanız gerekmiyor. Company Global sizin adınıza Hollanda’da şirket kurma işlemini on beş (15) iş günü içerisinde tamamlamaktadır.

07
What is a Dutch Virtual Office?

Sanal ofis, fiziksel bir çalışma alanı olmaksızın, yasal olarak fatura ve web sitenizde ibraz edebileceğiniz şirket adresidir. Sanal Ofis, Hollanda’da yasal adres için kullanabileceğiniz ofis kiralama modelidir. Hollanda’da sanal ofis ile şirket kurmak mümkündür.

08
Can I settle in the Netherlands by establishing a company?

Hayır, Hollanda’ya şirket kurarak yerleşmeniz mümkün değildir.

Establish Your Company in the Netherlands with Company Global Support

Hollanda’ya gitmeden Company Global ile şirket ile işinizi globale taşımak artık çok daha kolay olacaktır. Company Global Hollanda’da şirket kuruluşu, muhasebe hizmeti, sanal ofis adresi, online ödeme yöntemi ve online banka hesabı açılışı gibi tüm süreçlerde yanınızda.

Company Global ile Hollanda’ya gitmeden şirket kuruluşu yapabilir ve şirket kurma hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Hollanda’da iş kurmak için Company Global ile doğrudan iletişime (0216 290 03 05 veya [email protected]) geçebilirsiniz. Dilerseniz Hollanda’da şirket kurmak için gerekli detayları öğrenmek için iletişim formunu doldurarak uzman desteği talep edebilirsiniz.

https://companyglobal.com/wp-content/uploads/2022/12/man-woman-1-min.png

Quick Request Form

We listen to you, we analyze your needs. Then we request the necessary documents for the service you need and complete the installation process